جلوگیری از سفید شدن مو ها با مصرف این میوه ها

با افزایش سن، افراد با مشکل سفید شدن مو ها روبرو می شوند اما با مصرف بعضی از میوه ها می توان نسبت به کند شدن روند سفید شدن مو ها اقدام کرد.

کند شدن روند سفیدی مو ها با مصرف این میوه ها

هر چه سن افراد افزایش پیدا می کند، مو ها شروع به سفید شدن می کنند. این روند طبیعی می باشد و نمی توان از این کار جلوگیری کرد ولی می توان از روش هایی پیروی کرد تا روند سفید شدن مو ها کند تر به پیش برود.

اولین کاری که برای پیشگیری از سفید شدن مو ها انجام داد این است که باید از محصولات شیمیایی کم تر استفاده نمود. محصولات طبیعی زیادی موجود می باشد که می توان برای تغذیه ی مو ها از این محصولات استفاده نمود. همچنین باید از رژیم های غذایی مغذی استفاده کرد تا نیاز روزانه ی مو های سر و بدن تامین شود.  به عنوان مثال باید مصرف کافئین را محدود کرد و از مصرف سیگار و انواع دخانیات اجتناب نمود.

در ادامه ی مطلب قصد داریم شما را با میوه هاییی آشنا کنیم که موجب به تاخیر انداختن روند سفید شدن مو ها می شوند. با منزل وان همراه باشید.

میوه های مفید برای کند شدن روند سفیدی مو ها

زمانی که بدن دچار کمبود مواد معدنی و ویتامین ها می شود، ممکن است دچار هر نوع عدم تعادل جسمی شود. اصلی ترین علت سفید شدن مو ها، سوء تغذیه و کمبود مواد معدنی مانند مس، سیلیس، روی، سلنیوم، ید، و کمبود ویتامین ها به ویژه ویتامین B می باشد. پس باید میوه هایی مصرف کرد که دارای ویتامین ها و عناصر مغذی باشد. به این ترتیب توصیه می کنیم میوه هایی همچون توت فرنگی، کیوی، آووکادو، بلوبری، آب لیمو، آملا و موز را مصرف کنید.

این مطلب را هم بخوانید  کاربرد های مختلف و جالب نرم کننده ی مو

*موز

موز غنی از ویتامین B2، نیاسین، تیامین، آهن و ید می باشد. این عناصر موجب می شوند فولیکول های مو تقویت شود و استحکام مو افزایش یابد. مخلوط آب لیمو، عسل و موز برای رشد و تغذیه ی مو ها بسیار مناسب می باشد و شما با مصرف این مخلوط، تاثیرات فوق العاده ای روی سلامت مو ها مشاهده می کنید.

*آب لیمو

آب لیمو یکی دیگر از میوه های فوق العاده می باشد که رنگدانه های مو و ریشه ی مو را تقویت می کند. شما می توانید ترکیب کشک، آب لیمو و پودر آملا را تهیه کنید و قبل از رفتن به حمام، این ترکیب را به مدت 45 دقیقه روی سرتان مالیده و پس از گذشت مدت زمان معین شده، مو هایتان را با آب گرم بشویید. برای مشاهده ی نتیجه ی بهتر، این کار را تا 90 روز تکرار کنید.

*آملا

یکی دیگر از میوه هایی که سبب کند شدن روند سفیدی مو ها می شود، میوه ی آملا است. ترکیب لیمو با میوه ی آملا برای طولانی شدن ماندگاری مو های سیاه، بسیار مفید است و گردش خون در زیر پوست را تقویت می کند.  بادام له شده و  آب آملا را با یکدیگر ترکیب کنید و مخلوط بدست آمده را روی سرتان بمالید و اجازه دهید این مخلوط به مدت 15 دقیقه روی سرتان باقی بماند سپس با آب شستشو دهید. با انجام این کار نتیجه ی فوق العاده ای روی سلامتی مو ها مشاهده می کنید.

این مطلب را هم بخوانید  غذاهای سنتی شهر ارومیه و دسر های معروف آن

*زغال اخته

زغال اخته سرشار از ویتامین C  می باشد و جریان خون در کف سر را افزایش می دهد و به این ترتیب فولیکول های مو تغذیه رسانی می شوند و از سفید شدن موی سر پیشگیری می شود.

*بلوبری

بلوبری نیز غنی از ویتامین C می باشد و گردش خون در بدن را بهبود می بخشد. به این ترتیب با تقویت گردش خون در زیر پوست سر فولیکول های مو تغذیه رسانی می شوند. علاوه بر بلوبری، دیگر میوه هایی که غنی از تاین ویتامین هستند، برای کند شدن روند سفیدی مو تاثیر زیادی دارند.

*توت فرنگی و کیوی

این میوه ها نیز سرشار از ویتامین  C می باشند. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی بوده و موجب می شود روغن های اضافی موجود در بدن دفع شوند. این روغن ها می توانند سبب ریزش مو، سفید شدن مو و دیگر آسیب های وارده بر مو شوند. بعضی افراد گمان می کنند که این موارد تنها به دلیل ارثی بودن و گردش خون نامناسب ایجاد می شود ولی بهتر است بدانید روغن های اضافی موجود در بدن اصلی ترین علت ایجاد این آسیب ها می باشند.

میوه هایی که دارای ویتامین C و ویتامین B هسند، به سالم بودن مو ها کمک فراوانی می نمایند و مناسب بودن گردش خون در پوست سر نیز سبب تقویت فولیکول های مو و از بین رفتن سموم می شود. پس توصیه می کنیم در رژیم غذایی روزانه ی خود از این میوه ها استفاده کنید.

این مطلب را هم بخوانید  فواید و مضرات فلفل قرمز یا فلفل چیلی

*آووکادو

آووکادو مقدار زیادی ویتامین B دارد و سبب می شود تا فولیکول های مو از استحکام زیادی برخوردار شوند.

نکات لازم:

علاوه بر موارد ذکر شده، باید از رژیم غذایی متعادل پیروی کرد تا ایبن روند به تاخیر بیفتد. رژیم های غذایی که کم کالری باشنجلوگیری از سفید شدن مو ها با مصرف این میوه هاد برای تغذیه رسانی مو ها دارای مواد مغذی کمی هستند. استفاده از این گروه از رژیم های غذایی باعث می شود مو ها دچار ریزش شوند، با گذشت زمان ظاهری کدر داشته باشند و رشد آن ها کند تر شود. پس باید از یک رژیم غذایی استفاده کرد که دارای پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن باشد و به حفظ رنگ مو های طبیعی کمک فراوانی بکند.

در جمع بندی مطالب باید به این نکته اشاره کرد که مطالعات نشان داده اند که می توان با استفاده اطز بعضی ترکیبات رنگ مو های سفید را سیاه رنگ کرد. این ترکیبات باید توسط متخصصان طب سنتی تجویز شوند و نباید خود سرانه از این ترکیبات استفاده کرد. این ترکیبات شامل موادی می باشند که می توانند روند سفیدی مو را به تاخیر بیندازند و حتی مو های سفید را سیاه رنگ کنند. شما می توانید با مراجعه به متخصصان طب سنتی از این نوع ترکیبات به صورت مداوم استفاده نمایید و نتیجه ی دلخواه خود را دریافت کنید.