راهکار هایی برای مرتب کردن کمد لباس

اگر شما جزوی از افراد هستید که دوست دارید همیشه کمد های منظم و مرتبی داشته باشید، با منزل وان همراه باشید تا چند ترفند ساده برای رسیدن به خواسته ی خود آموزش ببینید.

*مرتب کردن لباس ها

 

اگر کمد لباس به هم ریخته ای دارید و دوست دارید تنوعی در پوشش لباس ها داشته باشید تا از خستگی و کسلی خلاص شوید باید کمد لباستان را به صورت مجدد سازماندهی و اصلاح کنید. ممکن است این حرف به نظر شما شوخی باشد ولی در واقع به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ لباس های قدیمی خودتان بروید و با سلیقه ی خودتان تغییراتی در آن ها به وجود آورید. به عنوان مثال می توانید از مروارید، پولک و دیگر مواردی که دلخواه شماست استفاده کنید تا ظاهر لباس تغییر کند و طبق مد و سبک روز لباس جدیدی داشته باشید. در این صورت علاوه ربر این که یک لباس شیک و جدیدی دارید، کمد لباس زیبایی نیز خواهید داشت.

*چیدمان انواع لباس ها

می توان گفت که بهم ریختگی کمد لباس بخش اعظمی از نامرتبی خانه را در برمیگیرد. یعنی اگر کمد لباس نا مرتبی داشته باشید، هرچقدر هم که به نظافت و مرتب کردن خانه بپردازید باز هم احساس ناخوشایندی خواهید داشت و فکر می کنید که خانه همچنان نامرتب است. برای این که کمد لباس مرتب و زیبایی داشته باشید باید به چیدمان لباس ها توجه کنید. به عنوان مثال باید خلاقیت زیادی به خرج دهید و از فضای داخل کمد استفاده ی مفیدی ببرید. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم که روی کیسه های لباس که آن ها را بر اساس فصل، مجلسی و راحتی بودن و… جدا کرده اید، یک برچسب بچسبانید و مشخص نمایید که کدام دسته از لباس ها در این کیسه قرار دارند. در این صورت موجب می شوید که هنگام نیاز به هر کدام از لباس ها، کل کمد را به هم نریخته و چیدمان آن را بر هم نزنید و طبق نیازتان تنها کیسه ی مربوطه را باز کنید.

این مطلب را هم بخوانید  نحوه ی نظافت کامل تخت خواب

*به کمد لباس ها به طور دقیق نگاه کنید

کاملا دقیق به کمد لباس هایتان نگاه کنید و به این مورد توجه کنید که از کدام لباس بیش تر استفاده می کنید و برحسب اولویت لباس ها را دسته بندی کنید. به این صورت که لباس هایی که بیش تر استفاده می شوند را در یک دسته قرار دهید و لباسی که کم تر استفاده می شود را در دسته ی دیگر قرار دهید. همچنین لباس افراد را نیز از یک دیگر جدا کنید و در صورت محدود بودن جا در برچسب مشخص کنید که این لباس ها مربوط به کدام افراد است. یکی دیگر از مثال ها این است که بعضی کفش ها روزانه و به دفعات زیاد استفاده می شوند ولی بعضی دیگر کم تر استفاده می شوند. پس کفش ها را نیز همانند لباس ها دسته بندی کنید.

*لباس هایی که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند

برای داشتن یک کمد زیبا و شیک و بسیار مرتب باید لباس هایی را که دیگر استفاده نمی کنید را از دیگر لباس ها جدا کنید و در صورت امکان آن ها را به افراد دیگر بدهید. به عنوان مثال شاید در کمدتان یک شلوار داشته باشید که برای شما تنگ است و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. در این صورت می توانید این شلوار را به شخصی بدهید که این شلوار برای او اندازه باشد و همچنین به آن احتیاج داشته باشد. این گونه توانسته اید هم یک فرد را خوشحال کنید و هم ان که کمد لباستان مقداری مرتب و آرام شده است.  یکی از روانشناسان در این مورد می گوید اگر فردی به مدت 6 ماه از یک لباس استفاده ننماید، بهتر است بداند که دیگر از آن لباس استفاده نخواهد کرد پس بهتر است خود را از شر این لباس راحت کند.

این مطلب را هم بخوانید  نحوه صحیح تمیز کردن اجاق گاز

*لباس های ضروری مختص هر فرد

بهتر است بدانید که هر کس به مجموعه ای از انواع لباس ها نیاز دارد و یک کارشناس در این مورد می گوید که یک کمد لباس خوب تعداد زیادی از لباس ها را دربر نمی گیرد بلکه دارای چند تکه لباس مناسب می باشد به عنوان مثال یک فرد به این لباس ها نیاز دارد.

1.یک دست لباس برای کار

2.یک دست لباس برای بازی

3.یک شلوار شیک برای مهمانی

4.یک لباس برای آشپزی

5.یک شل.وار جین تیره رنگ

6.یک ژاکت

7.یک پیراهن ساده

8.چند کفش برای مهمانی و چند کفش برای کار

*استفاده از یک نوع لباس به شیوه های مختلف

از یک لباس زیبا و شیک می توان بار ها و بار ها استفاده کرد. این کارشناس می گوید که از پیراهن سیاه و پیراهن سفید می توان به دفعات متعددی استفاده نمود به گونه ای که در هر بار استفاده از آن احساس می کنید که بار اول است این پیراهن را پوشیده اید. به عنوان مثال می توان با کیف و کفش رنگی و غیره این پیراهن ها را ست کرد در صورتی که پیراهن رنگی را نمی توان با هر رنگ از کیف و کفش پوشید. مثلا هیچگاه نمی توانید پیراهن آبی را با کفش قرمز ست کنید و… . پس بهتر است به جای داشتن انواع پیراهن با رنگ های مختلف، پیراهن سفبید و سیاه داشته باشید و کمدتان را بیهوده شلوغ نکنید. همچنین این کارشناس تاکید کرده است که هر مردی باید یک دست کت و شلوار سیاه رنگ داشته باشد و این امری ضروری است.

این مطلب را هم بخوانید  آکواریوم های مدرن و انواع آکواریم های مختلف مورد استفاده در خانه های آپارتمانی و ویلا ها

*دیگر وسایل کمدتان را نیز طبقه بندی کنید

وسایلی مثل کمربند ها، روسری ها، طلا و جواهرات و دیگر وسایل در صورت مرتب نشدن و قرار نگرفتن در جای خود موجب نامرتبی و درهم برهمی کمدتان می شوند. پس باید از قفسه ها و جعبه های مخصوصی استفاده نمود. دسته بندی این وسایل بسیار مهم می باشد. در این صورت کمد مرتبی خواهید داشت و هنگام نیاز به هر کدام از آن ها دچار سردرگمی نمی شوید و کل کمد را به هم نمی ریزید.

نکته: علاوه بر موارد ذکر شده در مطلب بالا بهتر است لباس ها و دیگر وسایل مورد علاقه ی خود را بیش تر از دیگر وسایل در دسترس خود قرار دهید و کمدتان را با سلیقه ی خود و به شکل زیبا بچینید تا هنگام باز کردن کمد و برداشتن هر کدام از وسیله ها احساس خوشایندی داشته باشید.