مضرات مصرف گریپ فروت

گریپ فروت یکی از اعضای خانواده ی مرکبات می باشد. این میوه بسیار خوشمزه بوده و غنی از فیبر های غذایی، فلاونوئید ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها می باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم مضرات مصرف بیش از اندازه ی گریپ فروت را به شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

مضرات مصرف گریپ فروت

1.مصرف گریپ فروت برای زنان شیرده و باردار مضر می باشد

زنان شیرده و زنان باردار همواره باید مطمعن باشند که از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند چون مواد غذایی تاثیر زیادی بر سلامت کودک دارند. بعضی میوه ها وجود دارند که در دوران بارداری بهتر است این میوه ها مصرف نشوند. یکی از این میوه ها گریپ فروت است. درست است که گریپ فروت مواد مغذی بسیاری دارد و سرشار از فلاونوئید ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین هاست ولی در بعضی موارد توصیه شده است که این میوه در این دوران مصرف نشود.

پس به این ترتیب برای این که شیردهی و بارداری سالمی داشته باشید باید محتاطانه عمل کرده و در این دوران گریپ فروت میل نفرمایید.

2.ممکن است موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان شود

گریپ فروت سرشار از آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین C  می باشد که به مبارزه با رادیکال های آزاد می پردازند و آن ها را تثبیت می نمایند. به این ترتیب سبب جلوگیری از بروز انواع آسیب ها می شوند. تثبیت رادیکال های آزاد موجب کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان ها می شود. ولی طی تحقیقات ثابت شده است که مصرف گریپ فروت برای زنان یائسه توصیه نمی شود. تحقیقات انجام شده نشان داده اند که زنان یائسه ای که آب گریپ فروت را به صورت روزانه میل می کنند بیش تر از دیگر زنان در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه می باشند. این احتمال تقریبا به مقدار 30 درصد می باشد.

این مطلب را هم بخوانید  عوارض کاشت مو 2

این خطر به این دلیل است که آب گریپ فروت توانایی افزایش سطح استروژن در بدن را دارا می باشد.  در یکی از مطالعات ثابت شده است که ارتباطی میان سرطان سینه و مصرف گریپ فروت موجود نمی باشد. پس باید تحقیقات بیش تری در این مورد انجام شود. ولی بهتر است برای اطمینان در زمان یائسگی از گریپ فروت کم تری استفاده شود.

3.افزایش خطر ابتلا به سرطان و اختلالات حساس به هورمون

مصرف بیش از اندازه ی گریپ فروت برای هورمون ها مناسب نمی باشد چون احتمال دارد سطح آن ها را در بدن افزایش دهد. نتیجه ی این روند ممکن است برای بدن مضر باشد چون احتمال دارد سبب افزایش خطر ابتلا به اختلالات حساس به هورمون ها شود. توصیه می شود زنانی که دچار اختلالات حساس به هورمون ها هستند، یا در معرض این بیماری اند کم تر از گریپ فروت استفاده کنند.

4.ایجاد تداخل با بعضی از دارو های خاص

احتمال دارد گریپ فروت تداخلی با بعضی از دارو ها داشته باشد و خاصیت این دارو ها را خنثی کند. درست است که احتمال بروز این موارد بسیار کمیاب می باشد اما بهتر است احتیاط را رعایت کرده و گریپ فروت را هنگام مصرف دارو ها، میل نکنید. حتی در بعضی مواقع ممکن است به دلیل مصرف دارو های خاص که با گریپ فروت تداخل ایجاد می کنند، پزشک شما را از مصرف این میوه منع کند.

این مطلب را هم بخوانید  چند نوع از غذاهای لذیذ و خوشمزه تبریز و دستور پخت آنها

5.در مورد گریپ فروت بعضی تناقضات موجود می باشد

گریپ فروت به دلیل وجود فیبر های غذایی، فلاونوئید ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی و ویتامین ها برای سلامتی بسیار مفید می باشد و مصرف متوسط و منظم گریپ فروت توصیه می شود. ولی در هر حال بعضی از تضاد ها در مورد گریپ فروت موجود می باشد.

به خاطر این تضاد ها بهتر است احتیاط را هنگام مصرف گریپ فروت رعایت فرمایید و بعضی مواقع از مصرف گریپ فروت اجتناب بورزید. برای مثال بعضی از بیماران که اختلالات اساسی دارند باید از مصرف گریپ فروت پرهیز نمایند چون این میوه ممکن است سبب ایجاد اختلال در ضربان قلب شود.

بنابراین مصرف مرتب گریپ فروت ممکن است موجب کاهش یا افزایش سطح بعضی از دارو ها در خون شود.

6.افزایش وزن با مصرف بیش از حد گریپ فروت

در برخی از رژیم های غذایی توصیه شده است که برای کاهش وزن گریپ فروت به صورت متوسط و منظم مصرف شود. زیرا این میوه کالری کمی دارد. گریپ فروت سرشار از آب و فیبر های غذایی می باشد. این فیبر ها موجب احساس سیری در طولانی مدت می شوند. به این ترتیب مصرف این میوه برای کاهش وزن توصیه می شود. ولی باید به این نکته توجه کرد که مصرف بیش از اندازه ی گریپ فروت ممکن است نتیجه ی منفی از خود نشان دهد و باعث چاقی و افزایش وزن شود. پس این میوه را به اندازه و به جا مصرف کنید.

این مطلب را هم بخوانید  خواص آب سیب برای سلامتی و شادابی

7.عصاره ی دانه ی گریپ فروت برای انسان سمی می باشد

گریپ فروت که یک میوه ی خوشمزه است و از فواید زیادی برای سلامتی برخوردار است، برای انسان غیر سمی بوده و مصرف آن توصیه می شود. ولی بهتر است بدانید که عصاره ی دانه گریپ فروت برای پوست انسان سمی می باشد و باید از مصرف آن خودداری کرد.

8.ایجاد تداخل با استاتین ها

افرادی که دارای مشکل کلسترول می باشند و از دارو های مخصوص استفاده می کنند ( مانند استاتین ها ) باید از مصرف گریپ فروت پرهیز کنند زیرا ممکن است این میوه تداخلی با استاتین ها ایجاد کند و سبب ایجاد بعضی عوارض شوند. طی تحقیقات اثبات شده که افراد 65 سال به بیش تر در معرض عوارض جانبی استاتین ها هستند. زمانی که دارو هایی مانند استاتین ها مصرف می شود، خوردن گریپ فروت سبب افزایش ریسک بروز عوارض می شود.

بعضی از عوارض جانبی شایع که با استاتین ها مرتبط هستند عبارت می باشند از: درد عضلات، درد مفاصل، عوارض نورولوژیکی، بالا رفتن قند خون، مشکلات گوارشی، آسیب به کبد و ضعف عضلانی.

9.ممکن است موجب افزایش خطر ابتلا به آسم ناشی از پکتین شود

در بعضی افراد حساس به پکتین احتمال دارد گریپ فروت سبب واکنش های آلرژیک شود. این افراد باید به هیچ عنوان گریپ فروت مصرف نکنند چون احتمال بروز آسم ناشی از پکتین در آن ها وجود دارد.