معرفی چند نوع شیرینی شب یلدا 3

1.باسلوق میوه ای ژله  ای

مواد مورد نیاز برای تهیه ی باسلوق ژله ای

*1نصف لیوان نشاسته

*یک لیوان و نصفی آب سرد

*1 بسته پودر ژله

*1 لیوان شکر

*1 قاشق سوپ خوری پودر ژلاتین

*به مقدار مورد نیاز پودر نارگیل

طرز تهیه ی باسلوق ژله ای

مقداری آب سرد را با نشاسته ترکیب کنید و پس از حل شدن کامل آن در آب، این مخلوط بدست آمده را از صافی عبور دهید و در مرحله ی بعد شکر را به این مخلوط اضافه کنید و با یکدیگر ترکیب کنید. در مرحله ی بعد پودر ژلاتین و پودر ژله را به این مخلوط بیفزایید و بخوبی مخلوط نمایید.

اینک این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید و به صورت مرتب هم بزنید تا جایی که مایه ی شفاف و غلیظ بدست آید. پس از این که مخلوط دو جوش زد حرتارت را خاموش کنید و پس از خنک شدن مخلوط، این مخلوط را درون قالب پوشانده شده با سلفون بریزید و درون یخچال بگذارید. اجازه دهید این مخلوط به مدت 4 الی 5 ساعت در یخچال باقی بماند. اینک نوبت به برش مخلوط و غلتاندن آن در پودر نارگیل فرار رسیده است. این مراحل را به ترتیب انجام دهید و یک باسلوق ژله ای خوشمزه نوش جان کنید.

نکته:

می توانید از نشاسته ی گندم، گل و یا ذرت در تهیه ی این شیرینی استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید از ژله ی مورد علاقه ی خود در تهیه ی این شیرینی استفاده کنید. بعضی از افراد تمایل دارند که از گلاب نیز استفاده کنند. در این صورت نصف پیمانه گلاب را به این مخلوط اضافه نمایید و در صورت اضافه کردن گلاب، از یک قاشق پودر ژلاتین استفاده کنید. پس از این که باسلوق آماده شد، آن را درون نشاسته ی ذرت یا پودر نارگیل بغلتانید. به این نکته توجه داشته باشید که حرارت زیر این مخلوط باید در حد ملایم باشد تا بوی خامی نشاسته از بین برود و نشاسته به خوبی پخته شود.

این مطلب را هم بخوانید  خوراکی هایی که موجب داشتن استخوان هایی قوی می شوند

2.چیز کیک انار بدون فر

مواد مورد نیاز برای تهیه ی چیز کیک انار

مواد مورد نیاز برای تهیه ی بیسکوییت:

*300 گرم بیسکوییت مادر

*100 گرم کره آب شده

*1 قاشق غذا خوری عسل

*نصف پیمانه گردو آسیاب شده

*4 عدد خرما بدون هسته

مواد مورد نیاز برای تهیه ی لایه پنیری:

*1.5 پیمانه دانه ی انار

*1.4 پیمانه شکر

*1 قاشق غذا خوری آبلیمو

*2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین

*1 پیمانه خامه فرم گرفته

*300 گرم پنیر خامه ای

طرز تهیه ی چیز کیک انار

قبل از هر کاری، اول لایه ی بیسکوییتی را تهیه کنید. درون غذا ساز، خرما های پوست گرفته و خرد شده، گردو های آسیاب شده، عسل، کره و بیسکوییت ها را ریخته تا مواد به خوبی خرد و نرم شوند. با استفاده از کاغذ روغنی، قالب کمربندی را بپوشانید و مخلوط به دست آمده را داخل این قالب بریزید و با استفاده از پشت قاشق، مواد درون قالب را بفشارید تا داخل قالب، یک لایه ی مناسب بدست آید. به مدت نیم ساعت الی 1 ساعت، قالب را درون یخچال بگذارید.

در این فاصله، لایه ی پنیری را تهیه کنید. درون نصف پیمانه آب، پودر ژلاتین مورد نیاز را بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید و به صورت مداوم و به خوبی هم بزنید تا آب و پودر ژلاتین به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. سپس آن را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شوند. اینک با استفاده از همزن برقی، پنیر خامه ای را هم بزنید تا کاملا نرم شود.  اینک آب لیمو، شکر و خامه ی فرم گرفته را به مخلوط بیفزایید و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. پس از آماده شدن مخلوط ژلاتین، آن را نیز به مواد بیفزایید و مرتبا هم بزنید. در آخر کار نیمی از دانه های انار را به مخلوط اضافه کنید.

این مطلب را هم بخوانید  خوراکی های روشن کننده ی رنگ پوست

قالب را از یخچال بیرون آورده و مخلوط پنیری را داخل لایه ی بیسکوییتی بریزید و سپس قالب را دوباره به مدت 4 ساعت درون یخچال بگذارید تا چیز کیک حاضر شود. در صورتی که قالب به مدت یک شب درون یخچال بماند، چیز کیک بهتری خواهید داشت.

پس از آماده شدن چیز کیک، قالب را از درون یخچال درآورید  و در آخر با استفاده از دانه های انار، چیز کیک را تزئین نمایید. نوش جان

3.شکلات اناری مخصوص شب یلدا

مواد مورد نیاز برای تهیه ی شکلات اناری

*1 بسته بیسکوییت ساقه طلایی

*به مقدار مورد نیاز شکلات تخته ای

*به مقدار مورد نیاز خلال پسته

*به تعداد مورد نیاز تارت سبدی شکل

*به مقدار مورد نیاز دانه ی انار

طرز تهیه ی شکلات اناری یلدایی

شکلات تخته ای را تکه تکه کرده و روی بخار کتری قرار دهید. زمانی که نیمی از شکلات ذوبی شد، ظرف حاوی شکلات را از روی بخار کتری بردارید و تا یکدست شدن کامل شکلات، آن را هم بزنید.

اینک کمی باید ظرافت به خرج دهید و تارت را به حالت اره ای برش بزنید تا دو قسمت مساوی بدست آید.

اینک بیسکوییت ها را داخل شکلات ریخته و با دست، لبه های تارت را آغشته از شکلات کنید و روی بیسکوییت بگذارید و سپس با استفاده از خلال پسته و انار، آن را تزیین کنید.

این مطلب را هم بخوانید  فواید و مضرات فلفل قرمز یا فلفل چیلی

سپس مهلت دهید تا شکلات خودش را بگیرد. تهیه ی این نوع شکلات کاملا آسان است و به مهارت و ابزار خاصی نیاز ندارد. بیسکوییت ها را با سلیقه ی خود درون یک سینی زیبا بچینید و روی آن ها را سلفون بکشید. نوش جان

4.پاستیل ژله ای

مواد مورد نیاز پاستیل ژله ای

*1 بسته پودر ژله

*1 و 2/1 قاشق سوپخوری پودر ژلاتین

*3/2 لیوان آب سرد

طرز تهیه ی پاستیل ژله ای

درون یک ظرف، پودر ژلاتین و پودر ژله ی مورد علاقه ی خود را بریزید و مقدار مشخص شده آب سرد را به این ظرف اضافه کنید و هم بزنید.

این ظرف را روی بخار کتری بگذارید تا یکدست و شفاف شود. اینک قالب پاستیل را با استنفاده از روغن مایع کمی چرب کنید و مخلوط تهیه شده را درون قالب ها بریزید. این قالب ها را به مدت 20 دقیقه درون فریزیر بگذارید تا پاستیل تهیه شود.