میوه های مفید برای میگرن و سردرد

این روز ها بیماری میگرن در میان مردم بسیار شایع شده است. بیش تر افراد زمانی که سر دردشان شروع می شود، از قرص های شیمیایی و مسکن استفاده میکنند تا این سر درد مزاحم از بین برود. منزل وان امروز قصد دارد شما را با میوه هایی آشنا کند که برای میگرن و سر درد بسیار مفید است و در واقع یک معجزه گر محسوب می شود.

میوه های مفید برای درمان میگرن و سر درد

1.انگور سیاه

یکی از میوه هایی که دارای خاصیت تسکین بخشی سر درد ها می باشد، انگور سیاه است. پس توصیه می شود افراد مبتلا به میگرن این میوه ی خوشمزه را به طور مرتب مصرف کنند.  این میوه دارای توانایی تسکین بخشی میگرن می باشد. داشمندان بر این باورند که انگور سیاه دارای آنتی اکسیدانی مثل ریبوفلاوین است که می تواند بیماری میگرن را درمان کند.

2.هلو

هلو یک میوه ی بسیار مفید برای زدودن و پاکسازی سموم بدن، محسوب می شود. این میوه موجب می شود سموم مضر از کلیه ها و کبد خارج شوند. یکی از مطالعات نشان داده است که عصاره ی هلو عناصر محافظت کننده یکبد دارد و اختلال کبد را درمان می کند. این اختلال می تواند سبب ایجاد بیماری هایی همچون دیابت، سل و میگرن شود. به این ترتیب اگر به دلیل وجود سموم در بدنتان دچار سر درد شده اید، حتما هلو و فراورده های آن را به طور مرتب مصرف کنید.

3.موز

موز غنی از مواد مغذی مانند منیزیم و پتاسیم می باشد و یک خوراکی مفید برای درمان سر درد های شدید محسوب می شود. منیزیم سبب آرام شدن ماهیچه های دارای تنش می شود و پتاسیم نیز سبب تعادل الکترولیت ها در بدن شده و درد را کاهش می دهد. برای درد خماری، مصرف موز بهترین گزینه است. موز می تواند برای بهبود خستگی مفرط ماهیچه ای و تهوع را که به دلیل سر درد ها ایجاد شده اند، مفید باشد.

این مطلب را هم بخوانید  مسمومیت غذایی و راه های درمان آن

4.پرتقال خونی

پرتقال خونی دارای موادی می باشد که روغن از آن ها استخراج می شود. در رایحه درمانی، از روغن معطر پرتقال خونی استفاده می شود. این روغن سر درد های شدید حتی میگرن را تسکین می بخشد.

5.گیلاس

گیلاس برای درمان سر درد های شدید بسیار مفید است. شما می توانید میوه ی گیلاس را میل کنید یا حتی آب گیلاس را تهیه کرده و نوش جان کنید. گیلاس دارای ترکیب فعالی به نام کوئرستین می باشد که دارای خواص ضد التهابی می باشد و یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود.

6.لیمو

اگر شما فردی هستید که به سر درد شدید مبتلا شده اید، از پوست لیمو یک خمیر تهیه کنید و به مدت نیم ساعت روی پیشانی خود قرار دهید. لیمو دارای ماهیت آرام بخش می باشد که سر درد های شدید را بر طرف می کند. یا می توانید به چای سبز خود یک تکه لیمو بیفزایید و نوش جان کنید. برای بهبود درد تان خواص ضد التهابی لیمو بسیار موثر می باشد.

7.سیب زرد

افرادی که دارای سر درد های شدید می باشند، باید برگ تازه سیب زرد را له نمایند تا خمیر بدست آید. این خمیر بدست آمده را روی پیشانی خود قرار دهید. برای تسکین فوری سر درداین روش را امتحان کنید.

این مطلب را هم بخوانید  طرز تهیه ته چین مرغ به دو روش ساده و مجلسی

8.انگور سبز

یکی از دارو های قدیمی خانگی برای درمان میگرن آب انگور رسیده می باشد. پس هنگام احساس درد شدید کافی است که یک لیوان آب انگور تازه میل کنید. این نوشیدنی سر درد شما را تسکین می بخشد. توصیه می کنیم آب انگور تازه و. خالص را صبح زود میل کنید تا نتیجه ی اثر بخش آن را مشاهده نمایید.

9.خیار

خیار یکی از اعضای سبزیجات پر آب می باشد که آبرسانی سریع بدن را انجام می دهد. همچنین سر درد هایی را که به دلیل کم آبی بدن به وجود می آیند را می توان با مصرف خیار درمان کرد. برای درمان خماری نیز از خیار استفاده می شود. برای استفاده از خیار می توانید آن را به سالاد ها اضافه نمایید، کنار نان و پنیر مصرف کنید و یا یک اسموتی از آن تهیه کرده و میل کنید.

10.انجیر

بعضی از افراد ممکن است به سر درد های خوشه ای دچار شوند در این صورت احتمال این وجود دارد که مقدار منیزیم موجود در بدن فرد کم تر از حد معمول می باشد. این افراد باید روزانه 400 الی 500 گرم مکمل منیزیم مصرف کنند. بهتر است این دسته ز افراد از غذا های غنی از منیزیم مانند آووکادو و انجیر استفاده نمایند. بهتر است بدانید که انجیر جزو مواد غذایی غنی از منیزیم می باشد.

این مطلب را هم بخوانید  میوه هایی که موجب افزایش میل جنسی می شوند

11.طالبی

طالبی یکی دیگر از میوه هایی می باشد که برای میگرن و سر درد ها بسیار تاثیر گذار می باشد. بعضی از سر درد های عذاب آور که به دلیل خماری ایجاد می شوند، با مصرف طالبی بهبود می یابند. این میوه غنی از آب و مواد مغذی ضروری می باشد. طالبی نسبت به حفظ سلامتی و آب می کوشد و به این ترتیب کمک شایانی به سلامتی فرد می کند.

12.آناناس

یکی دیگر از میوه های پر آب که سر درد های شدید را درمان می کند، آ«اناس است. این میوه بسیار پر آب می باشد و ترکیبی به نام بروملین دارد همچنین دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد. این عوامل باعث شده اند که آناناس یک داروی طبیعی برای سر درد باشد. توصیه می شود آناناس را به شکل های مختلف همچون آب آناناس، کنار سالاد و به شکل اسموتی مصرف کنید تا فواید ارزشمند آن برای سلامتی و زیبایی را مشاهده نمایید.

13.هندوانه

یکی از دلایل مهم سر درد های شدید، کم آبی بدن می باشد. در این صورت فرد مبتلا باید خوراکی های سرشار از آب را مصرف کند. هندوانه یکی از این خوراکی ها می باشد که خوشمزه و زود هضم است و سرشار از آب می باشد. همچنین این میوه دارای مواد معدنی ضروری همچون منیزیم می باشد که سر درد ها را تسکین می بخشد.

14.آب گلابی و سیب

اگر فرد در جلوی سر و شقیقه هایش احساس درد داشته باشد بهتر است آب گلابی و سیب مصرف کند.